Profesjonalna obsługa klienta

Dlaczego obsługa klienta jest tak ważna?

Szkolenie pracowników obsługi klientów

Obsługa klienta to bardzo odpowiedzialne i wymagające zadanie. Klienci są jak w kalejdoskopie – począwszy od miłych, poprzez nieśmiałych aż na agresywnych kończąc. Bez względu na to, jak się zachowują, co chcieli kupić i jakie problemy mają do rozwiązania, wymagają profesjonalnej obsługi. Konsekwencje nieprawidłowej obsługi klienta mogą być poważne. Niezadowolony klient najczęściej podzieli się tą informacją wśród znajomych (średnio do 10 osób, a co 7 klient nawet do 20 osób). Jego relacja będzie wiarygodna, pochodzi przecież od ich znajomego. I tak można na długo i na dużą skalę stracić klientów. Co gorsza firma często nie posiada informacji o tym, co było tego powodem. Ponad 90% niezadowolonych klientów nie zgłasza tego faktu. Zwyczajnie nie tłumacząc się, zmieniają dostawcę.
Znakomita obsługa klienta stanowi przewagę konkurencyjną. Jest trudna do skopiowania przez konkurencję i tworzy dużą wartość dla klientów. Gdy poziom obsługi klienta jest wysoki, nic się nie dzieje. Tak powinno być. Jednak, gdy jest niski, klienci natychmiast to dostrzegają i oceniają negatywnie. Niskiej obsługi klientów nieda się niczym nadrobić. Dlatego dbałość o profesjonalną obsługę klientów jest inwestycją, która błyskawicznie się zwróci.

Program szkolenia dla pracowników - "PROFESJONALNA OBSŁUGA KLIENTA"


I. Początek rozmowy z klientem
• Powitanie klienta
• Zainicjowanie rozmowy z klientem
• Mowa ciała pracownika obsługi klienta
• Tworzenie pozytywnej atmosfery
• Okazywanie empatii klientowi
• Pozytywny nastrój w rozmowie z klientem
• Tematy zakazane w rozmowach

II. Przedstawianie klientom produktów
• Sztuka ustalania potrzeb klienta
• Techniki prezentowania produktów
• Dobieranie skutecznych słów
• Język korzyści dla klienta

III. Odpowiadanie na obiekcje
• Metoda „TAK – i …”
• Metoda „kanapki”
• Metoda zamiany obiekcji w zaletę
• Odpowiadanie, gdy obiekcje były kiedyś prawdziwe
• Odpowiadanie, gdy obiekcje są fałszywe

IV. Skuteczne rozmowy cenowe
• Sposoby informowania o cenie
• Techniki odpowiadania na ataki cenowe
• Odpowiadanie na pytania o rabaty

V. Obsługa trudnych klientów
• Obsługa klientów marudnych
• Obsługa klientów milczących
• Obsługa klientów zdenerwowanych
• Obsługa klientów przemądrzałych
• Obsługa klientów agresywnych

VI. Przyjmowanie reklamacji
• Przyjmowanie reklamacji od klientów
• Informowanie o odmowie uznania reklamacji

VII. Zachowanie na zakończenie rozmowy z klientem
• Podziękowanie klientowi za rozmowę
• Pożegnanie klienta


Zapraszamy na szkolenie pracowników obsługi klienta

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców

Szkolenie „Profesjonalna obsługa klienta” jest szkoleniem realizowanym w formie zamkniętej i przeznaczonym dla pracowników tylko z jednej firmy. Szkolenia zamknięte pozwalają dostosować program do potrzeb pracowników obsługi klienta i sprzedawanych produktów, dopasować scenki, ćwiczenia i przykłady. Dzięki temu, że na szkoleniu są pracownicy tylko z jednej firmy, mogą oni przeanalizować dziesiątki różnych trudnych sytuacji, z którymi spotykają się w kontaktach z klientami. Szkolenie pozwala rozwiązać problemy, z którymi borykają się pracownicy obsługi klienta.


Szkolenie jest dostosowane do produktów oferowanych przez pracowników obsługi klienta

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - dostosowane do asortymentu

Szkolenie „Profesjonalna obsługa klienta” uwzględnia specyfikę sprzedawanych produktów, obsługiwanych klientów, organizację pracy oraz sposób sprzedaży produktów. Szkolenia zawierają praktyczne scenki z obsługi klienta, ćwiczenia i przykłady z realnych sytuacji związanych z obsługą klienta. Wszystko to pozwala pracownikom poznać różnorodne techniki obsługi klienta - gotowe do zastosowania w ich firmie. Branżowe dostosowanie szkolenia do specyfiki firmy zamawiającej szkolenie, zachęca pracowników obsługi klienta do aktywnego udziału w szkoleniu.


Szkolenie jest nakierowane na wzorcową obsługę klientów

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - efekty

Korzyści dla pracowników obsługi klienta:
• Większa pewność siebie i skuteczność w obsłudze klienta.
• Łatwiejsza obsługa klienta i większa motywacja wewnętrzna do pracy.

Korzyści dla firmy zamawiającej szkolenie:
• Wzrost zadowolonych kientów, liczby transakcji i przychodów ze sprzedaży dla firmy.
• Zdobycie przewagi nad firmami konkurencyjnymi w zakresie obsługi klienta.


Metody szkolenia są skoncentrowane na praktyce obsługi klienta

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - metody szkolenia

„Profesjonalna obsługa klienta” jest szkoleniem praktycznym - w szkoleniu łączymy wprowadzenie do wielu technik obsługi klienta z dużą ilością ćwiczeń i scenek związanych z obsługą klienta. Pozwala to przeszkolić pracowników w sytuacjach występujących podczas rozmów z klientami.
Stosowane metody szkolenia dla pracownków obsługi klienta:
Krótkie wprowadzenie (stanowiące 5% czasu szkolenia) do technik obsługi klienta, mające na celu zapoznanie pracowników z najlepszymi technikami postępowania na każdym etapie obsługi klienta.
Ćwiczenia (stanowiące 95% czasu szkolenia) w postaci scenek z obsługi klienta, ćwiczeń w zakresie rozmów z klientami i rozwiązywaniu praktycznych problemów obsługi klientów. Wszystkie ćwiczenia są dostosowane do specyfiki firmy zamawiającej szkolenie i zmierzają do praktycznego stosowania profesjonalnej obsługi klientów.
Rozwiązania techniczne - Dla zwiększenia skuteczności, szkolenie jest wspierane nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi (dynamicznymi prezentacjami, scenkami i zdjęciami z sytuacji z obsługi klienta). Praktyka pokazuje, że takie wsparcie zwiększa skuteczność doskonalenia umiejętności pracowników. Metody te mocno angażują uczestników, co pozwala uzyskać wzrost umiejętności wyższy nawet o 50-70% w stosunku do innych metod.


Szkolenie trwa od 5 do 8 godzin (w zależności od potrzeb) a termin jest ustalany indywidualnie

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - czas szkolenia

• Układ szkolenia, program i czas realizacji szkolenia jest uzależniony od potrzeb firmy i pracowników obsługi klienta. Z profesjonalnej obsługi klienta najczęściej realizujemy szkolenia trwające od 5 do 8 godzin. Praktyka pokazuje, że jest to czas jakim dysponują firmy na przeszkolenie pracowników, ale jednocześnie wystarczający do opanowania obsługi klienta.
•Szkolenie „Profesjonalna obsługa klienta” może być zorganizowane w dowolnym dniu tygodnia - także w soboty i niedziele. Termin szkolenia jest indywidualnie ustalany z firmą zamawiającą szkolenie.


Szkolenia dla pracowników obsługi klienta realizujemy w całym kraju

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - realizujemy w całym kraju

Dojazd w dowolne miejsce kraju nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Szkolenia prowadzimy na terenie całego kraju i nasi trenerzy mogą dojechać do wskazanego przez Państwa miejsca w Polsce. Ponieważ specjalizujemy się w szkoleniach zamkniętych, prowadzonych dla pracowników z jednej firmy, bardzo często szkolenia prowadzimy w siedzibie firm zamawiających szkolenia lub blisko tych firm. Takie rozwiązanie obniża koszty szkolenia i jest wygodne dla pracowników. Szkolenie możemy również przeprowadzić poza siedzibą Państwa firmy, w dowolnym wskazanym miejscu.


Uczestnicy szkolenia otrzymują specjalnie przygotowane materiały i certyfikaty

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik szkolenia z profesjonalnej obsługi klientów otrzymuje materiały szkoleniowe oraz podręcznik z dopasowanym programem szkolenia, ćwiczeniami, scenkami, materiałami warsztatowymi i certyfikatem uczestniczenia w szkoleniu. Podręcznik jest dostosowany do sytuacji firmy i sprzedawanego asortymentu. Podręcznik zawiera wszystkie techniki omawiane podczas szkolenia. Konstrukcja podręcznika bazuje na prezentowaniu technik w powiązaniu z odpowiednimi przykładami i zestawami do ćwiczeń dla uczestników. Podręcznik staje się poradnikiem dla pracowników w różnych sytuacjach obsługi klienta.


Gwarantujemy wzrost skuteczności pracowników obsługi klienta lub zwrot opłaty za szkolenie

Gwarancja skuteczności szkolenia pracowników obsługi klienta i wzrostu sprzedaży

Jako Centrum Efektywności możemy dać gwarancję wysokiej jakości przeprowadzanych szkoleń. Jesteśmy pewni, że po szkoleniu wzrośnie skuteczność pracowników obsługi klienta w Państwa firmie. Oczywiście na starcie trudno jest określić jakiej wielkości może to być wzrost. Wzrost zależy od wielu niezależnych od nas czynników np. od samych pracowników, sprzedawanych produktów i usług, obsługiwanych klientów czy aktywności konkurencji. Bez względu jednak na specyfikę działalności Państwa firmy, poprawimy skuteczność pracowników obsługi klienta. Gwarantujemy wzrost skuteczności lub zwrot opłaty za szkolenie.


Płatność następuje przelewem dopiero po zakończeniu szkolenia - czyli zawsze wiesz za co płacisz

Płatność następuje po szkoleniu pracowników obsługi klienta

Płatność za szkolenie jest dokonywana przelewem po zakończeniu szkolenia. Uważamy, że manager zamawiający szkolenie powinien poznać wartość przeprowadzonego szkolenia - mieć możliwość zasięgnięcia opinii uczestników szkolenia lub wręcz samemu obserwować szkolenie i ocenić jego wartość. Jeżeli managerowie chcą obserwować szkolenie lub brać w nim udział - zawsze do tego zachęcamy. Zamawiający szkolenie mają prawo wiedzieć, za co płacą i jakich efektów mogą się spodziewać. Jest to dla nich komfortowe rozwiązanie. Nikt nie lubi kupować "kota w worku". Stosujemy taką zasadę od początku naszej działalności.


Zadzwoń lub napisz e-maila do nas jeśli chcesz otrzymać cenę i szczegółowy programu szkolenia

Szkolenia dla pracowników obsługi klienta - handlowców, sprzedawców - cena szkolenia

Cena szkolenia „Profesjonala obsługa klienta” zależy od czasu realizacji programu szkolenia, wielkości grupy oraz miejsca szkolenia. Możesz do nas zadzwonić lub wysłać e-maila z zapytaniem o to szkolenie, a my prześlemy szczegółowy program szkolenia, dopasowany do specyfiki Twojej firmy i sprzedawanych produktów, informację o trenerze oraz skalkulujemy cenę szkolenia.
Skontaktuj się z nami:
• telefonicznie: 506 064 400
• pocztą elektroniczną: biuro@ce.strefa.pl